حریم جوی آب کشاورزی

0 امتیاز
سوال شده می 23, 2017 در تصرف عدوانی توسط بی نام
با سلام:

 چند سال پیش خانواده باغ کوچکی را خریداری کردند که باغ دیگری در ان حق را آب دارد و می تواند برای آبیاری باغش وارد باغ ما شود ، مدتی است که صاحب این باغ شروع به آزار خانواده ما کرده که بخشی از زمین باغ مان را که جوی ّ در آن هست از باغ جدا کرده و به راه اختصاص دهیم تا جوی آب ایشان هم در راه بیافتاد و دیگر وارد باغ ما نشود، و در غیر اینصورت دو درب در باغ یکی برای ورود و یکی برای خروج ایشان بگذاریم تا به راحتی بتواند باغش را آبیاری کند، در صورتیکه در موقع خرید دری وجودنداشته و تنها ایشان حق راه آب داشته اند، و یا اینکه مبلغی زیاد ی پول در خواست کرده تا راه آبش را از باغ ما خارج کند.

دادن پول برای ما میسر نیست، از طرفی دری هم برای ورود و خروج ایشان گذاشته ایم اما ایشان همچنان به آزار خانواده ما ادامه میدهد  و در صورتی که ایشان فقط راه آب از باغ ما دارد و آب سهمیه بندی است و ایشان نمی تواند دائم و به هر بهانه ای وارد باغ ما شود اما ادعا میکند که دائم می خواهد باغش را آبیاری کند و دایم رفت و امد کند. نظر ما این است که ایشان باید مقداری هزینه به ما بپردازد چون برای خروج جوی آب ایشان از باغ ما ما باید فنس و دیوار را برداشته و عقب تر بیاوریم و از طرفی مقداری از زمین مان را هم از دست می دهیم .

سوال من این است که ما از لحاظ قانونی چه کاری می توانیم انجام دهیم و این اقدام بر اساس کدام ماده یا بند قانونی است. ممنون

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده ژوئن 28, 2017 توسط بی نام
فکر کنم میتوانید راه آب جایگزین بدهید مثلا لوله بکشید و راه آب را از زیر زمین از طریق لوله به ایشان تحویل نمائید .

22,373 سوال

25,110 پاسخ

188 دیدگاه

13,269 کاربر

مشاوره حقوقی این سایت به صورت آنلاین و کاملا رایگان می باشد. برای بهره مندی از مشاوره حقوقی، شما می توانید با کلیک بر روی پرسش سوال، سوالات حقوقی خود را مطرح نمایید تا مشاوران سایت در کوتاه ترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

دیجی ارز

بیت کوین

...